17/05/2022
Всички новини Серия А Футбол Свят

Рожденикът Бонучи спаси Ювентус срещу последния

Рожденикът Леонардо Бонучи вкара две попадения за успеха на Ювентус, като домакин на Венеция в двубой от 34-ия кръг на Серия А. Бианконерите се наложиха трудно с 2:1 и вече се нуждаят само от 1 точка, за да си гарантират място в топ 4.

Последният в класирането създаде неочаквани трудности на „бианконерите“, които не изиграха добър мач.

Капитанът на „Старата госпожа“ откри резултата в 7-ата минута, но в 71-ата Матия Араму изравни. Само 5 минути по-късно Бонучи донесе успеха за домакините.

Юве се нуждае само от една победа, за да си гарантира място в Топ 4. Венеция остава на последната 20-та позиция с 22 точки и е въпрос на време да се завърне в Серия Б.