С. Мане
74'
45'
90'

Отборът на Ливърпул се наложи над Виляреал с резултат 3:2 и след успех с 2:0 в първия мач се класира за финал в Шампионската лига, където ще се изправи срещу победителя от двубоя между Ман Сити и Реал Мадрид.

Домакините успяха да поведат в резултата още в 3-ата минута чрез Диа, който се възползва от една върната топка от Капу.

В 12-ата минута удар на Парехо мина близо до гредата. В 37-ата минута Жерард Морено подаде на Ло Селсо, който изпревари Алисон и падна в наказателното поле след съприкосновение с бразилския страж. Домакините веднага поискаха дузпа, но съдията не реагира.

Секунди по-късно „жълтата-подводница отбеляза втори гол чрез Коклен.

„Мърсисайдци“ успяха да изравнят резултата в 62-ата минута чрез Фабиньо, който се възползва от подаване на Мохамед Салах.

Само пет минути по-късно Луис Диас изравни резултата за „гостите“.

В 74-ата Садио Мане направи обрата пълен и сложи точка на сблъсъка.