17/05/2022
Водещи новини Всички новини Втора лига

Септември София с класика срещу дубъла на Ботев, гарантира си бараж за efbet Лига

Отборът на Септември София се наложи над дубъла на Ботев Пловдив с резултат 3:0 и си осигури поне бараж за влизане в efbet Лига.

Ботевистите изиграха много добра първа част, но не успяха да реализират положенията си. Домакините стартираха по-активно и в първите минути направиха два големи пропуска.

Отговорът на „жълто-черните“ дойде с два удара на Бисер Бонев, които максимално затрудниха вратаря на домакините. В 35-ата минута Пройчев пусна покрай вратаря и като по чудо няколко играчи на „канарчетата“ се разминаха пред голлинията.

След почивката опитът на домакините натежа и те стигнаха до три гола. В 49-ата минута столичани получиха спорен корнер, а след него Асен Георгиев засече с глава за 1:0.

Вторият гол бе дело на Александър Тодоров с красив удар от 20 метра в 70-ата минута, а десет минути по-късно Атанас Кабов оформи крайния резултат.