17/05/2022
Водещи новини Всички новини Втора лига

Миньор разби Литекс на Стадиона на мира и измести Етър от мястото за баража

Миньор продължава с отличните си мачове след слабата си серия и постигна трета поредна победа, след като надви на Стадиона на мира тима на Литекс с 4:0.

Това стана в среща от 36-ия кръг на Втора лига, който се игра в Перник.

Домакините тотално надиграха своя противник и успехът им бе напълно заслужен.

Начало на голеадата даде Борис Тютюков, който се разписа в 53-ата минута, а десет минути след това Божидар Васев удвои след дузпа.

Запро Динев направи преднината на домакините класическа в 73-ата минута, а точно десет минути след това крайният резултат бе оформен от.Казаков, който вкара първия си гол в мача.

„Чуковете“ трябва да се надяват Етър да се издъни срещу Марица, за да задържат позицията си, като до края на сезона отборът има служебни три точки от мача с Левски Лом и визита на Добруджа.