17/05/2022
Водещи новини Всички новини Ла Лига Футбол Свят

Атлетико победи Реал след 6 години суша

Бившия вече шампион Атлетико (Мадрид) победи с 1:0 новия носител на трофея Реал (Мадрид) в среща от 35-ия кръг на Ла Лига. Това е първа победа на Атлетико в дербито от 6 години насам.

Атлетико започна по-добре срещата, като Яник Ферейра Караско пропусна две добри възможности в първия четвърт час, а Анхел Кореа също не се възползва от шанс пред вратата на Реал.

Y. Carrasco
40'
45'
90'

В 30-ата минута се откри най-чистото положение за Атлетико – Матеуш да Куня стреля от 15 метра, но бранител на Реал застана на пътя на топката. Пет минути по-късно отново Куна падна в наказателното поле на съперника, но реферът не реагира. ВАР обаче се намеси и подаде сигнал към съдията, който прегледа ситуацията и посочи бялата точка. Яник Ферейра Караско прати топката в средата на вратата за 1:0 в 39-ата минута.В края на полувремето Реал вдигна темпото, а Тони Кроос и Лука Йович пропуснаха по една възможност само за няколко минути. Втората част започна с атаки и към двете врати и малко преди 60-ата минута Гризман и Яник Ферейра Караско пропуснаха за Атлетико, а Каземиро за Реал.

Пет минути по-късно Коке и Матеус да Куня също се разминаха с това да вкарат втори гол на Реал.

„Белите“ отвърнаха с много плътен удар на Федерико Валверде в 70-ата минута, спасен от Ян Облак. В следващите минути Атлетико отново натисна съперника, но Гризман и Караско не успяха да се разпишат.

Валверде, Винисиус Жуниор и Лука Модрич върнаха напрежението пред вратата на Атлетико в последните минути от мача.

Атлетико затвърди четвъртата си позиция, само на точка от третия Севиля. Реал остава лидер с 12 точки пред Барселона три кръга преди края.