27/05/2022
Водещи новини Всички новини Втора лига

Етър се върна на победния път срещу Марица

Отборът на Етър се наложи над Марица с резултат 2:0 и се върна на победния път след серия от пет поражения.

Преди мача с едноминутно мълчание бе почетена паметта на отишлия си Голмайстор № 1 Димитър Цеков. Няколко промени имаше в стартовия състав, като на вратата бе Христо Иванов, а за първи пък като титуляри започнаха едновременно Мартин Моран, Уилсън Фелипе и Ромеш Ивей. Агитката пък отново бе на мястото си, но за пръв път от дълго време гледа мълчаливо, като в хода на мача бяха скандирани само имената на Моран, Фелипе и Ивей.

Първата ситуация бе в 15-ата минута, когато Младенов бе изведен от Апостолов и се опита да прехвърли вратаря. Малко след това пък последователни удари на Младенов и Ивей бяха избити. В 24-ата минута Тодоров центрира и Апостолов стреля опасно до гредата. Най-чистата възможност бе в 31-ата минута, когато Ивей прокара топката под плонжа на вратаря, но тя бе избита от голлинията.

Голът все пак падна. В 36-ата минута след центриране отдясно Тодоров стреля с плонж, вратарят изби, но Даниел Младенов довкара топката – 1:0. За гостите Пейчинов с глава стреля над гредата. В 58-ата минута Кнежевич намери Ивей, който отправи силен, но неточен удар. Второто попадение дойде в 60-ата минута и бе изработено от четиримата чужденци. Кнежевич започна атаката, Ивей прехвърли към Моран, който с глава насочи топката към Уилсън Фелипе и той технично прехвърли вратаря за 2:0.

После силен удар на Тодоров бе изваден в корнер, а в 73-ата минута по чудо не падна трети гол. Мариян Иванов пусна пред вратата на Мартин Моран в чиста позиция, но от бедрото му топката мина над вратата. В 83-ата минута „Марица“ остана с човек по-малко – Янко Ангелов извърши груб фаул, за което получи втори жълт и съответно червен картон.

Източник: sport-vt.com