17/05/2022
Водещи новини Всички новини Ла Лига Футбол Свят

Барселона победи Селта, Аубамеянг с два гола (ВИДЕО)

Барселона победи Селта Вига с 3:1 в двубой от 36-ия кръг на Ла Лига. Двубоят бе без значение за двата тима, тъй като и преди срещата бе ясно, че Барса ще завърши на 2-о място, докато Селта ще е в златната среда, далеч от опасната зона.

M. Depay
30'
P. Aubameyang
41'
48'
Iago Aspas
50'
45'
90'

С две попадения за Барса се отличи Пиер-Ерик Аубамеянг, който вече има 11 попадения в 15 мача в Ла Лига сред трансфера си от Арсенал.

През първата част Селта владееше повече топката, но с двата си точни удара, тимът на Шави се прибра на почивка с комфортен аванс. В 30-ата минута Осман Дембеле асистира за Мемфис Депай, който откри. Десетина минути по-късно Пиер Аубамеянг покачи на 2:0.

Втората част започна ударно. Още в 48-ата минута Дембеле направи втората си асистенция в мача за втория гол в срещата на Аубамеянг. Селта бързо едно попадение, чрес Аспас. В 56-ата минута Мурило получи директен червен картон, след като фаулира излизащият сам срещу вратаря Депай.

В средата на първата част играта бе прекъсната за около десетина минути, след като Арауджо се сбълска със своя съотборник Гави и след това се строполи на земята. В крайна сметка, след като бе изведен с линейка, от Барселона съобщиха, че Арауджо е в съзнание, но със сътресение на мозъка.