17/05/2022
Водещи новини Всички новини Серия А Футбол Свят

Интер спечели Купата на Италия, Перишич нокаутира Ювентус в продълженията

Интер спечели Купата на Италия! Нерадзурите триумфираха с трофея след успех в страхотен мач с 4:2 над Ювентус след продължения. Пред 68 000 зрители на „Олимпико“ в Рим, в герой за тима на Симоне Индзаги се превърна Иван Перишич, който вкара две попадения в добавеното време, след като в редовното срещата завърши 2:2. Мачът започна повече от отлично за Интер и „нерадзурите“ поведоха в резултата още в 6-ата минута с прекрасен гол на Николо Барела. През втората Юве стигна до обрат след попадения на Алекс Сандро и Душан Влахович. В 79-ата минута съдията отсъди дузпа за нарушение срещу Лаутаро. От бялата точка Хакан Чалханоглу не трепна и изравни.

В първото продължение съдията отсъди нова дузпа, този път реализирана от Першич. Малко след това отново хърватина с фамозен удар от границата на наказателното поле матира Перин. До края на първото продължение и във второто, Юве така и не намери начин да се върне в мача и в крайна сметка Интер триумфира с трофея. Това е 8-а Купа на Италия в историята на клуба.

Наставникът на Ювентус Масимилиано Алегри бе изгонен в добавеното време, след като реагира изключително бурно срещу втората отсъдена дузпа за миланския тим.