26/05/2022
Северозападна Трета лига Трета лига

Спартак Плевен удари вторият отбор на Етър

Отборът на Спартак Плевен се наложи над втория отбор на Етър като гост с резултат 5:2 в мач от поредния кръг на Северозападната Трета лига.

Даниел-Виктор Кънчев с красив гол в 4-ата минута откри резултата, след като от 25 метра прехвърли ефектно плевенския вратар – 1:0. Гостите обаче решиха всичко за 10 минути. Първо в 27-ата Преслав Антонов беше фаулиран и сам реализира дузпата. Мариян Огнянов направи обрата в 32-ата след прецизно изпълнение на фаул. В 37-ата пък Антонов стреля неспасяемо от границата на наказателното поле за 3:1.

Малко след почивката Цветелин Иванов с глава намали резултата след центриране от корнер. Антонов оформи своя хеттрик в 71-ата минута. Търновският вратар Ангел Мартинов игра с ръка извън наказателното поле и получи дирктен червен картон 120 секунди преди края. Малко преди последния съдийски сигнал резервата Златин Боянов оформи крайното 2:5.