17/05/2022
Висша лига Водещи новини Всички новини Футбол Свят

Тотнъм разби Арсенал и завърза битката за 4-ото място

Тотнъм победи с класическото 3:0 Арсенал в последния мач от 36-ия кръг на Премиърлийг. С победата тимът на Антонио Конте се доближава само на точка до лондонския си съперник и два кръга преди края запазва шансовете си за класиране в Топ 4 и респективно да се класира в Шампионската лига.

Х. Кейн
22'
Х. Кейн
37'
Хюн-Мин Сон
47'
45'
90'

Хари Кейн вкара две попадения за „шпорите“, а третото попадение стана дело Хюн-Мин Сон. Арсенал игра близо час с човек по-малко, след като Роб Холдинг получи два бързи жълти картона и остави своите с 10 души на терена между първото и второто попадение на домакините.

Арсенал започна силно на „Тотнъм Хотспърс Стейдиъм“, но постепенно домакините се окопитиха. Така се стигна до 22-ата минута, когато след центриране в наказателното поле Седрик Соареш избута Сон и съдията отсъди дузпа. Последваха протести, които не промениха нищо, а Хари Кейн не трепна от бялата точка. След гола вместо да се съвземат и опитат до отвърнат, гостите останаха с 10 души, след като Роб Холдинг удари с Сон и съдията не се поколеба да му покаже втори жълт и респективно червен картон.

В 37-ата минута всичко приключи. След центриране от корнер Бентакур чукна топката, който стигна до Кейн на далечната греда. Голмайсторът на Тотнъм с плонж я прави в опразнената врата – 2:0. Резултатът се запази до почивката, а скоро след нея Сон вкара трети гол. До края Арсенал така и не стигна до нещо смислено пред вратата на своя съперник, а домакините изтърваха още няколко положения.

В оставащите два кръга до края Тотнъм ще се изправи срещу Бърнли на своя стадион и ще гостува на Норич. Арсенал на свой ред има тежко гостуване на Нюкасъл и домакиство на Евертън.