27/05/2022
Висша лига Всички новини Футбол Свят

На този ден през 2012: Серхио Агуеро вкара в последните секунди срещу КПР и спечели титлата за Ман Сити

Отборът на Ман Сити успя да стане шампион по изключително драматичен начин през сезон 2011/12.

„Гражданите“ и Ман Юнайтед се бориха за титлата. Двата тима имаха равни точки, като статистиката им беше абсолютно еднаква – 27 победи, 5 равенства и 5 загуби. Сити обаче бяха с едни гърди напред заради по-добрата си голова разлика.

В последния кръг играчите на Роберто Манчини се изправяха срещу застрашения от изпадане отбор на КПР на „Етихад“. Всички очакваха лесна победа за Сити, но…

„Червените дяволи“ успяха да се наложат над Съдърланд, а КПР водеше с 2:1 срещу Сити в 90-ата минута….По всичко изглеждаше, че сър Алекс Фъргюсън и компания отново ще са шампиони.

В 92-ата минута Един Джеко изравни, а Серхио Агуеро буквално в последните секунди направи обрата пълен и донесе успеха на своя тим.

От ръководството на „гражданите“ ще издигнат статуя на Агуеро на „Етихад“, която изобразява радостта му след попадението срещу КПР.