26/06/2022
Всички новини Трета лига Югозападна Трета лига

Бойко Борисов след успеха на Витоша: Играхме срещу много силен отбор! Хлябът при мен беше 1 лев

Витоша (Бистрица) би с 3:0 Спартак (Варна) на стадион „Ивайло“ и се класира за финала на държавното първенство по футбол за ветерани. Там „бистришките тигри“ ще гонят шеста шампионска титла на България.

Те бяха водени от експремиера Бойко Борисов, който бе с капитанската лента и с неговия № 13, и игра без смяна целия мач. Куп известни футболисти личаха в двата състава, като по-класни бяха тези на „Витоша“ – екснационалите Емил Гъргоров, Гошо Гинчев, Христо Йовов, Георги Пеев и др.

„Тигрите“ превъзхождаха и атакуваха по-често, докато „соколите“ залагаха до почивката на контри. В 11-ата минута Георги Пеев направи двойно подаване с Бойко Борисов и бе съборен на границата на пеналта, реферът Георги Гинчев отсъди логичния фаул. Емил Гъргоров технично завъртя топката в ъгъла за 1:0. После удар на Христо Йовов бе спасен, а в 21-ата минута Георги Пеев нацели гредата.

През втората част Спартак засили атаките си и Марин Петров навлезе отляво и стреля опасно, но Димчо Митов спаси. В 48-ата минута Георги Пеев отново нацели напречната греда, а нов негов удар бе уловен от вратаря Костадин Иванов, който направи силен мач. Емил Гъргоров се отличи с втори гол в 60-ата минута, като стреля неспасяемо в ъгъла за 2:0. В 71-ата минута се разписа и друг екснационал – Георги Пеев, който от дистанция прати топката в ъгъла – 3:0.

Бойко Борисов се отличи с няколко извеждащи паса и технични отигравания, а в последната минута негов удар също прати топката в напречната греда. Въпреки голямата жега ветераните на двата тима показаха отлична кондиция и добро темпо, а условията и организацията на стадион „Ивайло“ бяха перфектни.