17/05/2022
Водещи новини Всички новини Втора лига

Шоу в Добрич! Добруджа обърна Миньор след голово шоу и спря перничани за бараж

Миньор Перник на практика изпусна „златна“ възможност да затормози психически Етър за четвъртото място, след като загуби с 2:3 при визитата си на Добруджа на стадион „Дружба“.

Това се случи в мач от 37-ия кръг на Втора лига, а гостите от Перник на два пъти повеждаха в резултата.

След този мач перничани са 5-и с актив от 60 точки и са на 2 точки зад четвъртия Етър, който има и мач по-малко от своя опонент. Добруджа е на 11-ата позиция с 45 пункта.

Борис Тютюков откри за гостите от Перник в 22-ата минута, след като изпревари Димитър Илиев за едно центриране и вкара топката в мрежата.

Добричлии изравниха в 73-ата минута чрез Андриян Димитров, който залъга Виденов и на празна врата не сгреши, за да възстанови статуквото.

Веселин Васев върна аванса на перничани в 76-ата минута след центриране от пряк свободен удар и с глава заби топката в мрежата.

Резервата за домакините Яя Соу обаче шокира Миньор с две бързи попадения – в 78-ата и 81-ата минута, за да направи обрата пълен.

Снимка: dobrudjabg.com