17/05/2022
Всички новини Втора лига

Най-после! След 5 поредни загуби Марица победи, взе успеха срещу Созопол

Марица прекъсна кошмарната си серия от пет поредни загуби и шест мача без победа във Втора лига, след като днес надви с 3:2 у дома тима на Созопол в мач без значение от 37-ия кръг на Втора лига.

След този мач домакините са 9-и с 49 точки, а гостите са 14-и с 39 точки и си гарантираха оставането в групата още през миналия кръг.

Маламов откри за пловдивчани в 14-ата минута, а в 26-ата Славов изравни за „вампирите“ от Созопол. Маламов реализира още едно попадение минута след началото на втората част, за да върне аванса на своя тим в резултата.

Крилото на Созопол Парашкевов обаче изравни в 51-ата минута. Четири минути след това Домовчийски се разписа за крайното 3:2.