17/05/2022
Водещи новини Всички новини Втора лига

Хебър помете Марек и е на малка крачица от efbet Лига, дупничани пък изпуснаха „последния влак“ за спасението

Хебър е на малка крачица от промоция в efbet Лига, след като отборът на Николай Митов постигна класически успех над Марек с 3:0 на своя стадион „Георги Бенковски“ в среща от 37-ия кръг на Втора лига.

Домакините стигнаха до успеха след гол на Георги Каракашев в 50-ата минута, а след това и попадения на Евгени Игнатов и Тодор Чаворски в 59-ата и 84-ата минути.

Така кръг преди края пазарджиклии са трети с актив от 67 точки и са на 5 точки пред четвъртия Етър, който има гостуване на Литекс.

В последния кръг Хебър гостува в Симитли на Септември и е на голям процент в елита.

Николай Митов успя да се справи с постоянните медийни атаки, които получиха той и отборът му и в крайна сметка притъпи изкуствено създаденото напрежение от последните седмици.

Дупничани пък са на 3 точки от спасителната зона, но хипотетично нямат шанс за спасение.