27/06/2022
Всички новини Трета лига Югозападна Трета лига

Оборище се наложи над Рилски спортист

Оборище Панагюрище се наложи над Рилски спортист с 3:1 в двубой от 34-ия кръг на Югозападната Трета лига. Два тима си разделиха по едно полувреме на стадион „Орчо Войвода“. През първата част Оборище надигра тотално своя съперник. Още в 16-ата минута Тачев откри резултата след асистенция на юношата Кристиян Димитров. В 26-ата минута Иван Георгиев удвои след пробив и пас на Кременлиев. В 38-ата минута отново Георгиев направи резултата класически след асистенция отново на Кристиян Димитров. Кристиян Димитров изпусна дузпа в 41 минута.

Второто полувреме гостите върнаха вкараха един гол с удар от границата на наказателното поле в 53-ата минута. 70 минута гостите изпуснаха и дузпа, след като втаратарят Стилиян Георгиев изби топката. Вратаря на Оборище игра много силно и създаде сигурност до края на мача. В игра за Оборище влезнаха също юношите на клуба Димитър Димитров, Иван Бараков и Мартин Евтимов и тимът игра с 8 човека под 21 г.