26/06/2022
Всички новини Трета лига Югозападна Трета лига

Дубълът на Хебър с класика срещу Кюстендил

Дублиращият отбор на Хебър победи третия в класирането с шанс за промоция ФК Кюстендил с класическото 3:0. Мачът в Пазарджик бе от 34 кръг на Югозападната Трета Лига и се игра на стадион “Георги Бенковски” пред 420 зрители.

Момчетата на Спас Гигов подгряха сцената на Бенковски с подкрепата на агитка за днешния мач на Хебър с Марек. Още в 7-та минута на срещата Милен Николов вкара за 1:0 и изненада гостите, в чиито редици бяха бившите играчи на пазарджиклии Руслан Иванов и Александър Александров. Последният, който е голмайстор за своя тим от Кюстендил, пропусна да вкара два гола в мача и не успя да се разпише в мача. В 21-та минута Стилиян Тисовски вкара за 2:0 и при този резултат завърши първата част.

Второто полувреме също предложи емоции и добра игра от двата отбора, но кулминацията настъпи в края. В 90-тата минута Стилиян Тисовски вкара своя втори гол в срещата за крайното 3:0, а в продължението в 92-та минута съдията изгони с червен картон играч на кюстендилци.

Това бе девета победа за пазарджиклии в техния дебютен сезон в Югозападната Трета лига. С нея те имат вече 34 точки, но запазват своето 18-то място във временното класиране, но ще се борят с всички сили за своето спасение в оставащите 4 срещи. В следващия 35 кръг Хебър II гостува на Ботев в Ихтиман на 18 май -сряда от 18:00 часа, а в събота 21 май на празника на град Пазарджик е домакин на Рилски спортист (Самоков) на стадион “Георги Бенковски” в Пазарджик.