17/05/2022
Всички новини Северозападна Трета лига Трета лига

Локомотив Мездра се справи с адашите от Дряново

Локомотив Мездра надигра Локомотив Дряново с 3:1 в двубой от 31-ия кръг на Северозападната Трета лига. Още от самото начало домакините взеха инициативата. Противно на логиката домакините се оказаха в ролята на догонващи в 23-ата минута, когато Стивън Манолов наказа неубедиетелна игра на домакините в защита.

Ваньо Иванов изравни за 1:1 след самостоятелен пробив отляво и кинжален изстрел в долния десен ъгъл. В 44-та мин. Иван Аспарухов нацели греда. В 45-та мин. главният съдия Никола Петров отсъди дузпа за мездренчани заради игра с ръка в пеналта. Ударът обаче на Митко Милчев от бялата точка бе отразен от вратаря Ивайло Петков.

През второто полувреме натискът на домакините продължи. На два пъти Антонио Йорданов и Пламен Венелинов пропуснаха. В 66-та мин. Михаил Иванов с удар от средна дистанция направи обрата за 2:1.В 68-та мин. Иван Аспарухов-внук зарадва дядо си – кмета на Община Мездра с фамозен гол. Мощният шут на 17-годишния талант едва не скъса мрежата за 3:1. В 86-та мин. Ваньо Иванов не успя да вкара от малкия пеналт, след като удари топката с бедро.