06/07/2022
Водещи новини Всички новини Втора лига

Чакането свърши! След над 20 години Хебър се завърна в елита на България!

Хебър се завърна в елита след над 20 години отсъствие!

Това стана, след като отборът на Николай Митов стигна до успех с 2:1 при визитата си на Септември (Симитли) в среща от 38-ия последен кръг на Втора лига.

По този начин пазарджиклии събраха 70 точки в актива си и отборът успя да финишира в тройката и да си осигури директно участие в елита.

Зза последно тимът от Пазарджик бе част от групата на майсторите през сезон 2001/2002.

В 20-ата минута Чаворски бе намерен в наказателното поле, след което по много елегантен начин овладя топката и се обърна, за да я прати в мрежата.

Преднината на гостите бе удвоена в 38-ата минута, когато Китан Василев наказа бившия си тим след удар от близка дистанция.

Силите на домакините стигнаха за почетен гол, който бе дело на Наджиб Чибоут в 68-ата минута.

На практика мачът нямаше никакво значение за домакините, тъй като техният отбор бе изпаднал още преди този кръг да стартира.

Така след множество скандали и интриги около Хебър Николай Митов сложи в малкия си джоб своите критици, които го „уволниха“ преди броени седмици и вкара тима си в елита.