06/07/2022
Всички новини Трета лига Югоизточната Трета лига

Асеновец с 10-а поредна домакинска победа

Асеновец победи с 2:0 отбора на Розова Долина Казанлък и записа 10-а поредна домакинска победа. Тимът от Асеновград доминираше и двете полувремена, като гостите разчитаха на дигонални подавания и контраатаки. Само малшанса и пропуските лишиха Асеновец от по-изразителна победа. В 74-ата минута Веселин Филипов се разписа с глава след центриране. Малко преди края, ветеранът Александър Стойчев вкара за 2:0, като това най-вероятно беше последният му мач в дългогодишната му футболна кариера. Преди това домакините изпуснаха и дузпа.

Асеновец изпраща един от най-успешните сезони на ниво Трета лига,  като тимът завърши на 5-о място в крайното класиране.