27/06/2022
Всички новини Трета лига Югоизточната Трета лига

ФК Крумовград срази Саяна след обрат у дома и завърши сезона на Югоизток като убедителен лидер

ФК Крумовград постигна обрат с 3:1 над Саяна на своя стадион в среща от последния 34-и кръг на Югоизточната Трета лига и така финишира с цели 2 точки пред хасковлии в класирането.

Отборът на Стефан Генов е с 86 точки в крайното класиране, докато тимът от Хасково е на втората позиция с актив от 74 пункта.

Гостите от Хасково откриха чрез Тейнур Марем в 26-ата минута, но три минути след това Аурел Мусай възстанови равенството за 1:1.

Той получи хубаво подаване с гръб към противниковата врата, а след това се обърна и заби топката в мрежата от близка дистанция.

Смените след почивката в състава на домакините дадоха резултат и Олджай Алиев и Димитър Калчев освежиха сериозно редиците на домакините.

В 72-ата минута именно първият намери Рафаел Верон на фланга и бразилецът центрира за Миро Будинов, който с крак от близка дистанция успя да реализира.

Три минути след това Алиев изведе елегантно неуморния ветеран Джунейт Яшар, който вкара за 3:1 и уби каквато и да е интрига в мача.

Малко след това гостите останаха с 10 души, след като Пеев бе изгонен след втори жълт и червен картон.