efbet Лига Водещи новини Всички новини

Нов срам! Младежите също не успяха да победят Гибралтар

Младежкият национален тим на България не успя да победи Гибралтар като гост – 1:1 в последен мач от евроквалификациите и за двата тима. По този начин България U21 записа нова уникално срамна страница в историята ни, след като остана на четвърто място в своята група, след отбора на Молдова.

Воденият от селекционера Александър Димитров тим завърши кампанията с едва 10 точки и отрицателна голова разлика. Гибралтар пък спечели първата си и единствена точка в групата.

Гибралтар вкара и първия си гол в европейските квалификации. Националите поведоха в резултата чрез Владимир Николов в 57-ата минута. В 81-ата минута защитникът на Ботев Пловдив Атанас Чернев извърши нарушение в наказателното поле на България и съдията посочи бялата точка и показа червен картон на футболиста на „лъвовете“. Дилън Пийкок реализира 11-метровият наказателен удар и изравни резултата.

ГИБРАЛТАР – БЪЛГАРИЯ 1:1
0:1 Владимир Николов 57, 1:1 Пийкок (83 – дузпа)

БЪЛГАРИЯ: Дамян Христов, Йоан Стоянов, Атанас Чернев, Симеон Петров, Патрик Габриел-Галчев, Марин Петков, Мартин Атанасов (50 – Христо Иванов), Йоан Бауренски (87 – Димо Кръстев), Кристиан Добрев (72 – Димитър Стоянов), Владимир Николов, Велислав Василев (46 – Марин Петков)