efbet Лига Всички новини Втора лига

Черно море победи Добруджа в последната си контрола

Черно море победи с 2:1 Добруджа в последната си контрола преди началото на новото първенство. Срещата се игра на стадион „Тича“ във Варна, като преди мача официално бяха представени футболистите, които ще носят цветовете на „моряците“. Треньорът на Черно море Илиан Илиев ще ползва услугите на 24 полеви играчи и трима вратари, а половината от футболистите са излезли от школата на варненския клуб.

Черно море бе по-активният отбор през първата част. В 5-ата минута Мимито Биаи стреля опасно по диагонал отдясно, но вратарят на Добруджа спаси. В 19-ата минута стражът на гостите предотврати сигурен гол, след като спаси опасен удар на Мади Кета. В 39-ата минута Васил Панайотов стреля опасно от дистанция, но за късмет на гостите топката премина на сантиметри встрани от вратата. В 43-ата минута Черно море откри резултата. Виктор Попов получи топката отдясно, напредна и центрира в наказателното поле на Добруджа, където от 10-тина метра с удар от воле Мазир Сула вкара за 1:0.

В 50-ата минута Матиас Курьор можеше да вкара нов гол за домакините, но вратарят на Добруджа показа отличен рефлекс и успя да избие топката след опасния удар на нападателя на Черно море. В 67-ата минута гостите изравниха резултата чрез Адриян Димитров, който вкара с удар от границите на наказателното поле. В ответната атака Васил Панайотов пропусна да изведе домакините напред от чиста позиция. В 74-ата минута Николай Златев стреля опасно по диагонал отляво по земя, но за късмет на гостите топката премина на сантиметри страни от вратата. В 83-ата минута вратарят на Добруджа спаси опасен удар на Закариа Беншаа. В 95-ата минута Николай Златев засече топката след центриране отдясно и донесе победата на „моряците“.

По време на подготовката си Черно море изигра шест контролни срещи. По време на лагера в Банско „моряците“ отстъпиха на Локомотив Пловдив с 0:1 и с 1:2 на Академия Пандев и надиграха новака в елита Хебър с 2:0. След това Черно море победи в един ден последователно тимовете на Созопол с 2:1 и Етър с 3:1, а днес победи с 2:1 тима на Добруджа.

Черно море започва новия сезон в efbet Лига с гостуване на Локомотив София. Срещата е на 10 юли, неделя, от 18:30 часа на стадион “Локомотив” в квартал “Надежда” в София.