Всички новини Втора лига

Миньор прегази Лудогорец 2, Методи Костов с хеттрик

Отборът на Миньор Перник започна с победа сезона във Втора лига. „Чуковете“ не срещнаха проблеми срещу дублиращия отбор на Лудогорец и се поздравиха с убидителна победа с 5:1.

Мачът бе от първия кръг на шампионата и се игра на Стадиона на Мира в Перник.

С хеттрик за Миньор се отличи Методи Костов. Той откри резултата в 11-ата минута. В 25-ата отново той покачи на 2:0. Само три минути по-късно всичко бе решено, след като Антон Славчев направи резултата класически. Седем минути след началото на второто полувреме Костов оформи своя хеттрик с попадение за 4:0.

За 5:0 точен бе Запро Динев, който се разписа в 78-ата минута на срещата.

Силите на гостите стигнаха за почетен гол в самия край на мача.

Във втория кръг Миньор гостува на Добруджа, докато дубълът на Лудогорец ще се изправи срещу втория отбор на ЦСКА.