efbet Лига Водещи новини Всички новини

ЦСКА-София измъкна точка от Локомотив София в последната минута

Локомотив София и ЦСКА завършиха 1:1 в двубой от 2-ия кръг на efbet лига. На стадиона в квартал „Надежда“ „железничарите“ успяха да поведат чрез Карлос Франка от дузпа в 21-ата минута. В последната минута „армейците“ успяха да изравнят с попадение на Алварес.

През първата част Локомотив бе по-добрият отбор на терена, като можеше до води и с повече от едно попадение още до почивката. В 21-ата минута Орачев центрира на задната греда, Рапосо засече центрирането, а топката се удари в крака на Де Нойер, а после и в ръката му. Съдията не отсъди дузпа, но след консултация с ВАР системата, такава бе дадена. С изпълнението се нагърби Франка, който не стреля много убедително, но все пак Бусато бе матиран и резултатът открит.

В 26-ата минута Милошев стреля опасно покрай гредата. Малко по-късно Димитров излезе очи в очи с Бусато, но стражът на гостите се хвърли самоотвержено и спаси изстрела на нападателя.

В 33-ата минута Кръстев се пребори във въздуха и отклони топката за Гарсес, който шутира по диагонал, но Любенов без проблем улови. Така двата тима се оттеглиха при резултат 1:0.

В 61-ата минута ЦСКА организира първата опасна атака за втората част. Смоленски, засече центриране на първата греда, но не уцели добре топката и пропусна добра възможност да се разпише.

Пет минути по-късно железничарите претендираха за втори жълт картон на Матай за нарушение срещу Славчев, но реферът Волен Чинков не бе на същото мнение.

В 75-ата минута Славчев получи добър пас в наказателното поле, преодоля Петров и се озова сам срещу Бусато, но вратарят отново спаси.

В 90-ата минута пропуските на Локомотив бяха наказани и ЦСКА изравни. Морено се оказа най-съобразителен в наказателното поле на домакините и донесе точкта на ЦСКА.

ЦСКА има 4 точки след първите два кръга, докато за Локо това е първа точка.