Всички новини Втора лига

Дунав победи Литекс в Ловеч и се завърна с победа в професионалния футбол

Още един от новаците във Втора лига – Дунав (Русе) започна сезона с успех над Литекс. „Драконите“ се наложиха с 3:1 като гости на Градския стадион в Ловеч в мач от първия кръг на първенството. По-рано в съботния ден, други два от новаците – Витоша Бистрица и Спартак Плевен също тръгнаха с победи.

Русенци успяха да поведат с две попадения още през първата част. Йордан Димитров откри резултата в 26-ата минута с точен изстрел от бялата точка.

Към края на първото полувреме автогол на Иван Пенев (42) удвои преднината на Дунав.

През втората част ловчалии започнаха по-силно и върнаха едно попадение в 54-ата минута, когато новото попълнение на „оранжевите“ Георги Георгиев намали изоставането на своя отбор.

Домакините потърсиха изравнително попадение до края на срещата, но такова не падна. В добавеното време, появилият се от резервната скамейка Мирослав Будинов вкара трети гол във вратата на Марин Орлинов и реши мача.

Във втория кръг Дунав гостува на Етър във Велико Търново, докато Литекс ще пътува до Пловдив, за да се изправи срещу Марица.