efbet Лига Водещи новини Всички новини

Левски се върна на победния път след 5:0 срещу Спартак Варна

Левски се завърна на победния път. „Сините“ на Станимир Стоилов победиха Спартак Варна пред повече от 7000 зрители на стадион „Георги Аспарухов“ с 5:0 и се реваншираха частично за загубата от ЦСКА 1948 на старта на шампионата. Филип Кръстев откри резултата от дузпа в 40-ата минута, а Билал Бари реши мача с попадение в 69-ата за 2:0. До края на мача „сините“ вкараха нови три попадения отново чрез Бари и Кръстев и попадение за 5:0 на Марин Петков.

Срещата започна с натиск на „сините“. Още в 5-ата минута Бари с глава бе близо до гола, но ударът му с глава не мина покрай вратата. Последваха опити на Уелтон и Георги Миланов, но ударите им не попаднаха във вратата на „соколите“.

В 17-ата минута Бари с акробатичен удар не затрудни Дичевски. Миланов стреля опасно в 21-ата минута, но вратарят на Спартак изби. В следващите минути картината не се промени. В 31-ата минута Филип Кръстев стреля, но в обсега на вратаря. Малко след него Георги Миланов стреля много опасно, но Дичевски показа класа и изби в корнер.

Все пак в края на първата част логичното се случи и „сините“ поведоха. Бари бе съборен в наказателното поле от вратаря на Спартак, а Филип Кръстев изпълни дузпа тип „Паненка“ и хладнокръвно даде аванс на носителя на купата на България.

След почивката първи удар записаха и гостите, който бе отправен от Цветан Илиев, топката излезе в аут. В 55-та минута Филип Кръстев центрира в наказателното поле, където Ван дер Каап бе оставен непокрит и засече с глава, но Дичевски отново се прояви, избивайки с една ръка над гредата в корнер.
В 64-ата минута Билал Бари направи страхотен пропуска, като не успя да се разпише пред голлинита.

В 69-ата Бари все пак вкара. Патрик-Габриел Галчев центрира отдясно в наказателното поле, където Бари беше изпуснат, Иван Дичевски увисна при излизането си, а мароканецът този път не сгреши с глава и удвои преднината на „сините“.

В 82-ата минута „сините“ до класиката. Билал Бари реализира своя втори гол с глава в мача, след като този път засече прекрасно центриране на Роналдо.

Пет минути по-късно Левски стигна до четвърти гол. Влезлият преди секунди Асен Митков блесна с асистенция, като намери Филип Кръстев непокрит около дузпата, а сърцатият халф със спокойствие вкара за 4:0.

В 92-ата минута Марин Петков оформи крайното 5:0, с което „сините“ се реваншираха за загубата от ЦСКА 1948 на старта на сезона.