efbet Лига Водещи новини Всички новини

Невероятен Левски мечтае след победа над ПАОК (ВИДЕО)

Левски победи ПАОК с 2:0 в първи мач от втория предварителен кръг на турнира Лигата на Конференциите. Пред препълнените трибуни на стадион „Георги Аспрухов“, играчите на Станимир Стоилов накараха синя футболна България да мечтае с класна победа срещу един от грандовете в Гърция.

Не беше изминала и 1 минута и „сините“ вече водеха в резултата. Хореографията на феновете още не беше свалена и препълнените трибуни трябваше да избухнат.

Михайлов изрита топката напред, където Каргас игра с глава назад и изведе Уелтон, който прехвърли Котарски и вкара първото си попадение в евротурнирите.

ПАОК се опита да реагира, но Левски вкара втори гол и „Герена“ избухна. Уелтон отне топката и преодоля двама противници в половината на домакините, след което изведе Миланов отляво. Той продължи кълбото към Билал Бари, който прати топката за втори път в мрежата на „черно-белите“.

След втория гол ПАОК се опита бързо да се върне в мача, но Николай Михайлов направи две добри спасявания. Роналдо шутира от малък ъгъл, но Котарски този път спаси.

До почивката Левски се държа много организирано и успя да запази резултата. След паузата ПАОК владееше инициативата, но кой знае какви чисти положения пред Ники Михайлов нямаше.

В 62-ата минути Уелтънпроби отляво и отправи изстрел по диагонала, но топката не намери рамките на вратата.

В минутите до края организираният български отбор не допусна попадение и взе стратегическа преднина преди реванша в Солун.