Всички новини Североизточна Трета лига Трета лига

Черноморец Попово удари дубъла на Черно море

В контролна среща, играна на Градския стадион в Попово, отборът на Черноломец 1919 / Попово/ победи с 2:1 дубъла на Черно море. Още в началните минути на мача, напористите гости успяха да открият резултата, след като се възползваха от неразбирателство в поповската защита. Домакините можеха да се върнат в мача, но капитана Беадир Беадиров пропусна да вкара отсъдената за нарушение срещу Диян Димитров дузпа. Малко след това обаче Драгош Фирцулеску успя да изравни с хубав удар от границата на наказателното поле. Тежкото време и високата температура видимо измъчваха футболистите на двата отбора и това може би беше причината за липсата на скоростни атаки. В 60 минута на мача нападателя на Черноломец Диян Димитров се пребори за една топка със защитниците на гостите и елегантно успя да я пусне покрай вратаря за крайното 2:1.