Водещи новини Всички новини Лига 1 Футбол Свят

Анчелоти: Рано е за Бензема

Наставникът на Реал Мадрид не обърна особено вниманение на резултата в контролата с Барселона, загубена с 0:1. „Получи се хубав и равностоен мач, с добър интензитет, особено през първото полувреме. Опитах се да дам минути на всички играчи. Ясно е, че когато Каземиро, Кроос и Модрич са на терена, е по-лесно, но исках да пусна младите. Справиха се добре, особено в защита, но за първи път играха заедно“, коментира италианецът.

„Не съм луд и знам, че постът на Рюдигер не е краен защитник, но той е много интелигентен и може да играе на тази позиция. Също и да си сменят местата с Алаба, който ще играе ляв бек само по необходимост. Не искам да разтрогвам миналогодишното партньорство в отбрана. Азар също може да играе на много позиции и трябва да се адаптира към фалшивата деветка. Има нужда обаче от игрови минути, за да подобри състоянието си. Бензема е най-добрият играч в света и никой не може да го замени. Той ще играе 45 минути в следващата контрола, в която ще тествам състава за Суперкупата на Европа. Рано му е за цял мач“, допълни Анчелоти.