Водещи новини Всички новини Втора лига

10 от Етър измъкнаха равен от Витоша Бистрица след 0:2

Отборите на Витоша Бистрица и Етър завършиха 2:2 в двубой от 3-ия кръг на Втора лига. Гостите от Велико Търново могат да бъдат доволни от спечелената точка, след като до 75-ата минута изоставаха в резултата с 2:0, а цяло второ полувреме

Етър имаше чудесен шанс да поведе още в началото. В 9-ата минута Крум Стоянов бе съборен в наказателното поле и последва дузпа. Този път с изпълнението се нагърби самият Стоянов, но ударът му бе точно в средата на вратата и вратарят Груев спаси. Само след 4 минути „виолетовите“ инкасираха гол. След центриране отдясно топката стигна до намиращия се на задна греда Георги Божилов, който с глава я прати в мрежата – 1:0. Гостите потърсиха промяна, атакуваха често и до почивката изпълниха 8 корнера срещу 1 за домакините, но гол така и не падна. В 22-ата минута Крум Стоянов можеше да изравни, но ударът му мина до гредата.

Чиста ситуация имаше и в 27-ата минута, когато Евгений Илиев стреля, но Груев отново спаси. Полувремето отиваше към минималното 1:0, когато в 44-ата минута реферът Кузев свири дузпа и за домакините, а от бялата точка опитният Емил Гъргоров не сгреши – 2:0. В добавеното триминутно продължение нещата станаха още по-тежки. Христо Митев получи втори жълт и червен картон, като Етър остана в намален състав.

През втората част етърци се хвърлиха да променят резултата, докато домакините заложиха на контри, при една от които в 63-ата минута Христо Иванов направи спасяване. Етър върна един гол в 71-ата минута, когато Георги Ангелов бе съборен от вратаря Груев и реферът отсъди трета дузпа в мача. Този път зад бялата точка застана Дани Младенов, който намали на 2:1.

В 82-ата минута отново Дани Младенов бе изведен отдясно и стреля в близкия ъгъл, като измъкна равенството – 2:2. В самия край отново намеса на Христо Иванов запази крайния резултат.