efbet Лига Всички новини

Локомотив Пловдив измъкна победата във Враца

Локомотив (Пловдив) победи с 1:0 при гостуването си на Ботев (Враца) в двубой от 4-ия кръг на футболната efbet Лига. „Смърфовете“ стигнаха до успеха в тежък мач, в който домакините останаха д 10 човека, още в началото. Бирсент Карагарен в 70-ата минута вкара единствения гол в мача. Двубоят се игра при мощна буря, която превърна, особено през първото полувреме, стадион „Христо Ботев“ в блато.

В герой за Локомотив (Пловдив) се превърна Бирсент Карагарен. Той се разписа в 71-ата минута и донесе трите точки на тима си. „Смърфовете“ събраха 9 в актива си и се изкачиха на второто място във временното класиране. Лидерът Лудогорец има 10. Ботев (Враца) остава с 4 точки в средата на таблицата.

В 11-ата минута, домакините останаха с човек по-малко. Нападателят на врачани Венцислав Христов получи директен червен картон след удар с лакът по Райън Бидунга. Главният рефер Красен Георгиев изгони бившия национал и до края домакините бяха с 10 човека на терена.