Нападателят на Милан Златан Ибрахимович категорично отхвърли вариант да приключи футолната си кариера. Златан отговори на въпрос на фен за пенсионирането си с категоричен отговор: „Футболът ще умре без мен“.
Шведският нападател скоро ще празнува своя 41-ви рожден ден и въпреки че прекара няколко месеца извън игра, след тежка операция на коляното, наскоро продължи договора си с Милан.
Ибра често се изправяше пред въпроси кога ще се пенсионира през последното десетилетие и винаги не дава индикации, че това е близо.
Попитан от фен по време на пряко предаване в Instagram кога планира да се пенсионира, той каза: „Никога. Ако се пенсионирам, футболът умира!“
Ибра продължава рехабилитацията си, като иска да се върне на терена възможно най-скоро и да се бори за шестата си титла в Серия А.
Въпреки че не участва в голяма част от мачовете през миналия сезон, нападателят получи похвала за приноса си да помогне на младият отбор на Милан да спечели първото си Скудето от 11 сезона.