Водещи новини Всички новини Първа Бундеслига Футбол Свят

Байерн спечели Суперкупата на Германия, Мане дебютира с гол!

Байерн Мюнхен спечели Суперкупата на Германия, след като се наложи в луд мач с 5:3 над Лайпциг. Баварците трябваше да потрепелят, въпреки че водеха с 4:1, но малко преди края резултатът бе вече 4:3, преди Лирой Сане да вкара за 5:3. С попадение се отчете и новото попълнение на баварците Садио Мане, чиито други два гола бяха отменени заради засада.

Байерн изигра ефективно първо полувреме, в което и трите удара се оказа голови, а класическият аванс бе (почти) решил мача.

Джамал Мусиала изведе Байерн. Садио Мане отбеляза първия си официален гол за мюнхенци за 2:0, а точно преди паузата се разписа и Бенжамен Павар.

Десетина минути след почивката влезлият като смяна Андре Силва стреля с глава и топката се отби в гредата. Марсел Халстенберг с глава след изпълнение на корнер вкара хубав гол и върна Лайпциг в мача.

В средата на втората част Байерн удари решително за 4:1. Вратарят Гулаши първо спаси удар на излезлия сам срещу него Томас Мюлер, но Серж Гнабри при добавката не сгреши. Веднага след това Мане вкара, но попадението бе отменено заради засада.

В 77-ата минута Кристофър Нкунку вкара от дузпа за 2:4. Малко след това още едно попадение на Мане беше отменено заради засада. В 89-ата минута Лайпциг върна още едно попадение след като Дани Олмо шутира и заби топката в долния ляв ъгъл на Нойер.

В края на продължението – в 98-ата минута Лирой Сане вкара пети гол за Байерн, с което окончателно сложи точка на спора.