efbet Лига Водещи новини Всички новини

Динамо Загреб удари Лудогорец като гост и направи задачата на разградчани трудна

Отборът на Динамо Загреб се наложи над Лудогорец като гост с резултат 2:1 в в първи мач от третия квалификационен кръг на Шампионска лига.

Гостите успяха да открият резултата още в 6-ата минута чрез Дино Перич, а само 3 минути по-късно Серджио Падт си отбеляза автогол и удвои преднината на гостите.

Бърнард Текпетей в 22-ата минута намали за домакините, но българският тим не успя да стигне до нищо повече в двубоя.

В началото на втората част вратарят на гостите Ливакович изби удар на Рик и топката се отби в гредата.

В средата на полувремето на два пъти Сотириу можеше да вкара, но първо Ливакович спаси удара му от десетина метра, а след това при едно центриране гредата отново се притече на помощ на гостите.

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Падт, 4. Сисиньо, 32. Пластун, 24. Вердон, 3. Недялков, 82. Йорданов, 6. Пиотровски, 95. Каули, 37. Текпетей, 73. Рик. 19. Сотириу

ДИНАМО (ЗАГРЕБ): 40. Ливакович, 14. Любичич, 55. Перич, 6. Лаурицен, 13. Ристовски, 7. Иванушец, 5. Адеми, 27. Мишич, 10. Батрурина, 99. Оршич, 18. Дрмич

НАЧАЛЕН ЧАС: 20:45
СТАДИОН: Хювефарма Арена, Разград
ГЛАВЕН СЪДИЯ: Джунейт Чакър