Левски продължава да мечтае след победа в Малта!

Хамрун Спартанс
0
Левски
1

Левски победи с 1:0 като гост на малтийския Хамрун Спартанс в двубой от 3-и предварителен кръг на Лигата на Конференциите. Победното попадение за „сините“ падна в самия край на мача, а негов автор Филип Кръстев, който през първата част пропусна дузпа. Така Левски има преднина преди реванша седмица на стадион „Георги Аспарухов“.

Срещата започна с натиск на Левски. „Сините“ имаха добра възможност в 8-ата минута, чрез Уелтон. Бразилецът проби и изскочи на много добра позиция, сам срещу вратаря, но Бонело изби.

В 10-ата минута след изпълнение от корнер на Георги Миланов, Матю Гюламие задържа с две ръце Билал Бари в наказателното поле и реферът мигновено отсъди наказателен удар. Филип Кръстове обаче топката в дясната греда и резултатът остана непроменен.

В 38-ата минута Цунами стреля с глава, но топката мина близо до вратата.

До почивката резултатът се запази. След почивката Хамрун се опита да вземе инициативата.

В 59-ата минута Додо бе оставен непокрит след подаване отдясно на другия лидер на домакините Джони и отправи много опасен удар, но стражът на Левски изби.

В следващите минути играта се накъса от няколко смени. В края тимът на Станимир Стоилов се опита да вземе инициативата отново. Късметът се усмихна на „сините“. Краев отправи удар от далечна дистанция, Топката рикошира в противников защитник и попадна във Филип Кръстев, който от десетина метра вкара безценно попадение.