Висша лига Всички новини Футбол Свят

Феновете на Ливърпул обвиниха съдията за равенството срещу Фулъм

Отборът на Ливърпул не успя да се наложи над Фулъм – 2:2 в мач от първия кръг на Висшата лига.

Домакините от Фулъм успяха да поведат в резултата в 32-ата минута чрез Александър Митрович след асистенция на Тете. В 64-ата минута влезлият като резерва Дарвин Нунес успя да изравни резултата за „мърсисайдци“. В 72-ата обаче домакините получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Върджил ван Дайк срещу Митрович. Потърпевшият не сгреши от бялата точка и отново изведе своя тим напред. В 80-ата минута Мохамед Салах успя да възстанови равенството след асистенция на Дарвин Нунес.

Феновете на Ливърпул нападнаха остро съдията в социалните мрежи за дузпата в 72-ата минута. Според тях Ван Дайк не е докоснал Митрович, но съдията е решил да отсъди 11-метров наказателен удар, въпреки че е използвал системата за видеоповторения.