Трета лига Югозападна Трета лига

Пирин ГД надви Сливнишки герой на старта на шампионата

Отборът на Пирин удари гостуващият Сливнишки герой с 2-0, в първият двубой и за двата отбора за новият сезон 2022/2023 в Югозападната Трета лига – Група 1.

Двубоя се игра при ужасяваща жега в Гоце Делчев, нещо което граничи с престъпление спрямо футболистите, а начело на двата отбора отново един срещу друг се изправиха двама стари познайници и като футболистти и като треньори – Петър Малинов и Димитър Крушовски. Все пак треньорът на домакините излезе победител в този двубой.

И двете попадения отбеляза Ибрахим Алим. Първо в 6-та минута той направи много красиво отиграване, прехвърляйки вратаря Димтър Симеонов, а вторият му гол дойде в средата на втората част, като вкара в 70-та минута за крайното 2-0.