24/09/2022
Водещи новини Всички новини Втора лига

Здрав мач в Своге! Спортист и Етър не се победиха и не си вкараха

Спортист Своге и Етър завършиха наравно 0:0 в мач, в който и двата отбора създадоха доста голови положения, но не успяха да отбележат. „Шоколадите“ имаха повече шансове, а веднъж и гредата бе верен помощник на Станислав Нисторов.

Още в 3-ата минута Ариф Ферадов се понесе по левия фланг, влезе в наказателното поле и шутира, но за съжаление в аут.

Гостите имаха добра възможност в 6-ата минута, когато Живко Петков стреля от дистанция, но право в ръцете на Ивайло Василев.

В 14-ата минута Ферадов падна в наказателното поле, но реферът вместо дузпа му показа жълт картон за симулация.

Само две минути по-късно Ферадов успя да направи рейд между няколко противникови футболисти, пусна тънък пас към Георги Атанасов, който обаче не бе готов за това действие и топката премина покрай него.

В 31-ата минута Живко Петков посегна и удари Ариф Ферадов с лакът през лицето, но реферите не забелязаха ситуацията и играта продължи.

В 34-ата минута гостите направиха добра атака, но Ивайло Василев отново бе на мястото си и спаси.

В началото на втората част двамата треньори направиха по две смени. В игра за Спортист се появи едно от последните нови попълнения Владимир Семерджиев.

Гостите започнаха с добро голово положение. След само 2 минути игра и центриране отляво Даниел Младенов не успя да уцели топката в опразнената врата.

В 48-ата минута и Спортист създаде голова ситуация. Владимир Семерджиев даде хубав пас към Кирил Янакиев, той си нагласи топката, стреля, но Нисторов спаси.

В ответната атака Ивайло Василев спаси чиста ситуация, след като Даниел Младенов излезе очи в очи с него, но стражът се справи.

Мачът продължи равностойно с атаки и към двете врати. В 58-ата минута „болярите“ направиха бърза контра, но Живко Петков стреля покрай вратата.

В 67-ата минута Даниел Младенов изпълни опасно пряк свободен удар, но Ивайло Василев изби в ъглов удар, след който се създаде напрежение, но до гол не се стигна.

В 73-ата минута десния страничен стълб спаси гостите. Илия Русинов шутира от движение, но нямаше късмет да отбележи.

Само 3 минути по-късно Спортист пропусна още едно чисто голово положение. След перфектна контраатака Илия Русинов намери Филип Ангелов, който се озова сам срещу вратаря, но стреля покрай десния стълб.

Още едно чудесно голово положение за Спортист бе пропуснато в 85-ата минута. Тогава Ариф Ферадов центрира успоредно на голлинията, но малко не достигна на Илия Русинов да засече топката в мрежата.

В 90-ата минута Богдан Костов падна в наказателното поле, но реферът реши отсъди пряк свободен удар в нападение.

СПОРТИСТ: Ивайло Василев, Богдан Костов, Борислав Стойчев, Сами Пилер, Галин Ташев, Александър Бастунов, Стефан Стефанов (46 – Владимир Семерджиев), Илия Русинов, Кирил Янакиев (60 – Богомил Богомилов), Георги Атанасов (46 – Филип Ангелов), Ариф Ферадов

ЕТЪР: Станислав Нисторов, Кольо Станев (90 – Яни Пехливанов), Георги Ангелов, Даниел Младенов, Евгений Илиев (46 – Олег Димитров), Живко Петков, Крум Стоянов, Мариян Иванов, Моран Абидел, Радослав Терзиев, Христо Митев (46 – Николай Янков)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Ариф Ферадов, Владимир Сиромахов, Илия Русинов (С), Крум Стоянов , Моран Абдиел, Живко Петков (E)

Снимка и инфо: Официална Facebook страница на Спортист