24/09/2022
Всички новини Трета лига Югозападна Трета лига

Сливнишки герой удари Балкан (Ботевград) за първа домакинска победа (+Галерия снимки)

Първа домакинска победа в шампионат 2022/2023 на ЮЗ Трета Лига Група „А“ постигна Сливнишки герой, след като надви на собственият си стадион в Сливница силният тим на Балкан (Ботевград) с 2-1.

Под ръководството на главният съдия Вилиян Видинов, двата отбора изнесоха много качествена продукция, с доста голови положения, но и доста пропуски.

Първата част започна с фрапантен пропуск за гостите от Ботевград, след като Ангелов излезе сам срещу вратаря Димитър Симеонов, опита да пусне топката покрай вратаря, но Симеонов със страхотна реакция успя да улови топката.

Йордан Тодоров отбеляза попадение и се отчете с асистенция

В 28-та минута гостите имаха претенции за дузпа, след като изстрел в наказателното поле се отби в защитник на Героя, като играчите в жълто-зелено поискаха игра с ръка. Реферът Видинов обаче бе категоричен – дузпа няма.

В 31-та минута,след пробив на Йордан Тодоров и центриране в наказателното поле на гостите, Йордан Попов от трудна ситуация с глава успя да открие за 1-0. Това бе първо попадение за завърналият се в Героя нападател, след 3 годишно прекъсване.

В 50-та минута сливничани удвоиха. Сливничанинът Йордан Тодоров, който за първи път играеше на стадион „Сливнишки герой“ като състезател на клуба, затвърди отличното си представяне в двубоя, след като проби отляво и достигайки почти до ъгъла на наказателното поле със страховита тупалка направи резултата 2-0 за домакините.

В края на двубоя реферът даде дузпа за гостите за нарушение в наказателното поле, която Павел Петков превърна в почетно попадение за крайното 2-1.