Всички новини Североизточна Трета лига Трета лига

Дубълът на Черно море започна с победа в Трета лига

Дубълът на Черно море стартира новия сезон в Трета лига – Североизточна група с победа. “Моряците” надиграха с 2:1 тима на Устрем Дончево в мач от първия кръг на шампионата, игран на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост.

Алекс Йорданов откри резултата в 27-ата минута, а Преслав Пасев в 50-ата минута от дузпа изравни. 10 минути по-късно Алекс Йорданов бе съборен в наказателното поле, а Марин Петков не сгреши от бялата точка за 2:1. До края на двубоя “моряците” имаха възможности за трети гол, но не успяха да се възползват от тях по най-добрия начин. Освен това от Черно море имаха претенции за неотсъдена дузпа през втората част.

Трябва да се отбележи безобразно слабото съдийство в тази среща. Неадекватните отсъждания на главния рефер на двубоя вбесяваха футболистите и на двата отбора, а най-куриозното бе когато отсъди дузпа през първата част в полза на Черно море, но след като гостуващия тим го обградиха на терена и започнаха да го бутат, отмени решението си.

Срещата под Моста бе наблюдавана от треньорът на представителния тим на Черно море Илиан Илиев и неговите помощници Петър Костадинов и Боян Пейков.

В следващия кръг Черно море гостува на Доростол Силистра. Мачът е на 21 август от 18 часа.

Снимка: Официалният сайт на Черно море