24/09/2022
Всички новини Трета лига Югозападна Трета лига

ЦСКА II победи Гранит (Владая) в голов спектакъл на Армията

Дублиращият тим на ЦСКА победи Гранит (Владая) с 3:2 в мач от втория кръг на шампионата в Югозападната Трета лига, игран на стадион „Българска армия“.

През първото полувреме отборът, воден от старши треньора Стамен Белчев показа по-добра игра и владееше повече инициативата. Въпреки това гостите поведоха в резултата още в 5-ата минута, когато Димитър Петров се разписа с глава, след като бе най-съобразителен в наказателното поле, след центриране от корнер. Съставът на младите армейци, изграден само от юноши от Академията, се представи много добре като организира няколко опасни атаки. При една от тях в 23-та минута, след многоходово разиграване кълбото достигна до Марк-Емилио Папазов, който с много силен и плътен шут по диагонала възстанови равенството. След още 6 игрови минути Алесандро Николов получи хубав пас от дълбочина и с майсторско изпълнение даде преднина на червените, разписвайки се за 2:1. Малко преди почивката футболистите на Гранит (Владая) получиха право да изпълнят ъглов удар от дясно на вратаря Алекс Божев и след неговото изпълнение отново Димитър Петров с глава възстанови равенството 2:2. При този резултат двата състава се оттеглиха към съблекалните.

През втората част младите армейци продължиха да атакуват и да търсят и още попадения, а гостите от своя страна се отбраняваха умело и разчитаха на бързи контраатаки. В 63-ата минута Илиан Антонов напредна хубаво по дясното крило и намери непокрит Марк-Емилио Папазов, който се озова сам срещу вратаря на гостите, но за секунда се засуети и стражът изби изстрела му. След още 5 игрови минути обаче комбинация отляво между същите футболисти Илиан Антонов и Марк-Емилио Папазов завърши с красив прехвърлящ изстрел на нападателя, който с второто си попадение в срещата оформи крайния резултат 3:2 в полза на ЦСКА II срещу Гранит (Владая). По този начин възпитаниците на наставника Стамен Белчев записаха първа шампионатна победа в Югозападната Трета лига и събраха актив от 4 точки, след два изиграни мача.

В следващия мач ЦСКА II гостува на Оборище (Панагюрище). Двубоят е насрочен за събота (20 август).

Снимка: Официалният сайт на ЦСКА-София