Всички новини Северозападна Трета лига Трета лига

Дубълът на Ботев Враца с първа победа в Северозападната Трета лига

Ботев II постигна първа победа в Северозападната Трета лига. Момчетата на Ивайло Димитров победиха Етър II с 2:1 във Велико Търново.

Ботевци първи вкараха гол в 36-ата минута. Тогава Радо Захариев проби отляво, подаде към точката за изпълнение на дузпа, където Пламен Спасов овладя топката и хладнокръвно реализира.

През второто полувреме домакините получиха право да изпълнят изключително спорна дузпа в 66-ата минута. Футболист на Етър падна в наказателното поле и реферът посочи бялата точка, след което домакините изравниха.
Победният гол падна в 82-ата минута. Тогава Петров центрира в наказателното поле и Радослав Захариев с глава реализира и донесе трите точки за Ботев.
„Зелените“ създадоха още няколко добри голови положения, но не успяха да ги реализират.

БОТЕВ II: Любомир Василев, Ивайло Дудушки, Ивайло Тодоров, Милен Ивов, Пламен Петров, Николай Константинов, Пламен Спасов, Митко Панов, Асен Русинов (75 – Деян Танчев), Радослав Захариев (88 – Николай Стефанов), Георги Георгиев (90 – Алекс Коларов)

Етър-2: Иван Георгиев, Атанас Атанасов (57 Златин Боянов), Александър Гугучков, Ивалин Петков, Ивелин Иванов, Исмаил Ибрямов (46 Васко Първанов), Калоян Ненчев (80 Денис Мартинов), Кристиян Димитров, Росен Върбишки, Север Алиев (46 Александър Краев), Траян Димитров.