Всички новини Втора лига

Витоша Бистрица и Миньор не се победиха

Витоша (Бистрица) и Миньор (Перник) не успяха да се победят и завършиха 1:1 в първи мач от 6-ия кръг на Втора лига. Домакините откриха резултата с гол на Томи Костадинов, но Методи Костов изравни. Домакините играха почти цяло второ полувреме с човек по-малко, след като Слави Паскалев бе изгонен в 55-ата минута.

Резултатът бе открит от домакините в 15-ата минута. Тогава Томи Костадинов реализира с хубав параболичен удар с десния крак.

Към края на полувремето гостите изравниха, след като съдията отсъди дузпа за игра с ръка. Методи Костов стреля от бялата точка, но Борис Груев спаси удара. Вратарят обаче бе излязъл предварително от голлинията си и ударът трябваше да бъде пребит. При втория опит Костов бе точен и изравни.

Витоша остана с човек по-малко в началото на втората част, след като Паскалев получи второ официално предупреждение и трябваше да напусне игра повече от половин час по-рано.

До края на мача Миньор имаше териториално предимство, но така и не успя да го използва. Най-чистата ситуация бе пред Костов, но останал на чиста позиция прати топката покрай вратата.