М. Салах
81'
45'
90'

Отборът на Ман Юнайтед се наложи над Ливърпул с резултат 2:1 в дербито от 3-ия кръг на английската Висша лига.

В 11-ата минута Еланга стреля опасно, но топката срещна гредата.

В 16-ата минута „червените дяволи“ успяха да поведат след попадение на Джейдън Санчо. Ван Дайк можеше да се намеси по-добре при попадението на английския национал.

Ериксен в 25-ата минута можеше да удвои, но Алисон с върха на пръстите изби удара му от пряк свободен удар. В 41-ата минута тимът на Ливърпул беше близо до изравняване. Бруно Фернандеш се опита да избие една топка, но за малко да прати кълбото във вратата си, но за щастие Лисандро Мартинес изби от голлинията.

Второто полувреме започна по страхотен начин за „червените дяволи“ и Маркъс Рашфорд в 53-ата удвои преднината на своя тим.

В 67-ата минута Фабиньо стреля с глава след едно центриране от корнер, но Де Хеа спаси. В 76-ата минута Рашфорд направи страхотен пробив, но ударът му мина над вратата.

Давид де Хеа показа страхотен рефлекс в 81-ата, след като Лисандро Мартинес изчисти една топка в очертанията на вратата. От последвалия корнер обаче „мърсисайдци“ намалиха след попадение на Мохамед Салах.