Водещи новини Всички новини Серия А Футбол Свят

Ювентус се справи със Специя на Петко Христов, Влахович пак вкара от фаул

Ювентус постигна победа с 2:0 над Специя и се приближи на 2 точки от първия с Серия А за момента Рома. За тима на гостите цял мач игра българският национал Петко Христов, който не успя да помогне на тима си за поражението.

Звездата на „бианконерите“ откри резултата още преди да са изтекли 10 минути игра с ново страхотно изпълнение на пряк свободен удар.

Новият им нападетел Аркадиуш Милик оформи крайното 2:0 в добавеното време, като се бе появил на терена като резерва малко преди това. Специя продължава да е сред най-слабите гости в Италия, като от последните си 9 мача навън е спечелил едва точка.

В другия късен мач от Серия А Наполи изненадващо завърши с Лече 1:1 у дома. Така южняците пропуснаха да се изравнят с Рома на върха в класирането. Елиф Елмас изведе Наполи напред в резултата в средата на първото полувреме, но едва четири минути по-късно Лоренцо Коломбо изравни и тимън на Лучано Спалети не намери пътя към мрежата на новака за втори път.