Водещи новини Всички новини Серия А Футбол Свят

Вратар измъкна Ювентус от сигурна загуба срещу Фиорентина

Фиорентина и Ювентус завършиха 1:1 в първото от поредицата дербита на 5-ия кръг в италианската Серия А. Домакините от Флоренция могат да съжаляват за пропуснатата победа, след като тотално надиграха селекцията на Алегри, но така и не успяха да победят. Страхотен мач за Юве направи вратарят Перин, който спаси дузпа и куп положения.

Аркадиуш Милик откри резултата за „бианконерите“ в 9-ата минута, след това домакините буквално смачкаха „Старата госпожа“ и още до почивката изравниха и изтърваха дузпа. Точен за“виолетовите“ бе Кристиан Куаме, а от бялата точка изтърва Лука Йович.

Фиорентина започна надъхано, но в 9-ата минута Хуан Куадрадо центрира към Костич, който опита да стреля, а топката попадна в Милик, който не сгреши – 1:1. В 19-ата минута домакините поискаха дузпа за посягане с крак на Паредес срещу Барак, но главният рефер беше категоричен, че аржентинецът е играл първи с топката.

Последваха избит удар на Додо от дистанция и разочароващ изстрел на Софиан Амрабат. В 29-ата минута при една контраатака Сотил намери отлично Кристиан Куаме, който изравни с удар покрай Перин. Три минути по-късно домакините поискаха дузпа след сблъсък между Куадрадо и Сотил, но и в този случай съдията не посочи бялата точка.

В 41-ата минута Игор също поиска дузпа с претенциите, че след негово центриране Паредес е играл с протегната си ръка. Последва намеса на VAR, след която наказателният удар бе отсъдил. Лука Йович изпълни, но Перин с върха на пръстите си изби топката в близката греда и резултатът се запази.

През втората част Ювентус буквално не мина центъра, но домакините така и не успяха да стигнат до победата. В 87-ата минута Амрабаат отправи страхотен удар, но вратарят на Юве Перин направи уникално спасяване и донесе точката на своя тим.