Roy Alan Chipolina
26'
45'
90'

Отборът на България се наложи над Гибралтар с резултат 5:1 в мач от Лигата на нациите. Това е най-резултатната победа на „лъвовете“ през последните почти десет години – от успеха с 6:0 над Малта през 2013 г.

Това е първи успех за България в Лигата на нациите. Отборът събра 6 точки, а последната ни изява в турнира ще бъде в понеделник – срещу Северна Македония в Скопие.

1

Валентин Антов откри резултата за „трикольорите“ с глава в 23-ата минута след центриране от корнер на Филип Кръстев.

Само 3 минути след попадението обаче Чиполина възстанови равенството след изпълнение на корнер.

В 36-ата минута Кирил Десподов отново изведе българския тим напред в резултата.

В началото на втората част Ради Кирилов направи резултата 3:1.

Илиян Стефанов в 55-ата вкара четвърти гол за българския тим.

В 82-ата Марин Петков оформи крайното – 5:1.