Всички новини Футбол Свят

Русия победи трудно Киргизстан в първия си мач от близо година

Националният отбор на Русия победи трудно с 2:1 Киргизстан в приятелски мач. Това е първи мач „Сборная“ след пауза от близо година, заради наказанията, които УЕФА и ФИФА наложиха на страната във връзка с войната в Украйна. Отборът на Валерий Карпин игра за последно на 14 ноември 2021 година, когато загуби от Хърватия с 0:1 в световна квалификация.

В Бишкек домакините изненадващо поведоха с гол на Алимардон Шукуров в 24-ата минута, но руснаците много скоро изравниха с попадение от дузпа на Александър Соболев. В 89-ата минута красив удар извън наказателното поле донесе успеха на Русия.