Гол в 96-ата минута донесе успеха на Костинброд срещу Гранит

Костинброд
1
Гранит Владая
0

Отборът на Костинброд се наложи с минималното 1:0 над Гранит Владая в мач от Югозападната Трета лига. Единственото попадение в мача отбеляза Даниел Васев в 96-ата минута.

Домакините създадоха 3 голови положения пред вратата на гостите до третата минута. В самото начало изстрел на Илия Петков бе отразен от вратаря на гостите Мартин Минев, а при добавката Лъчезар Георгиев стреля в него. В следващата атака късмета си пробва и капитана на тима Стефан Методиев, но изстрелът му бе избит от стража на гостите в корнер. В 10-ата минута стражът на гостите трябваше да се намесва след удар на Вълчинов. В 22-ата минута гостите организираха хубава атака, но стражът на домакините се намеси и спаси.

През втората част срещата се изнерви доста, като през по-голяма част от времето преобладаваха накъсвания на играта с нарушения. В 70-та минута костинбродчани бяха много близо до това да открият резултата, след като при изстрел на Борислав Будинов, топката срещна страничната греда, разходи се по гол линията, но влезе във вратата на Минев. 3 минути по-късно изстрел с глава на Лъчезар Георгиев бе париран от стража на гостите. В 77-та минута, след центриране от дясно, Васев стреля от въздуха, но отново Минев се намеси и спаси. 5 минути по-късно Лъчезар Георгиев можеше да се разпише, но защитник в жълто бе последната стена пред гол линията, с което запази равенството в срещата. В последната минута на редовното време Теодор Милошев се откъсна сам срещу вратаря на гостите, но бе фаулиран от защитник в жълто. Реферът веднага показа директен червен картон на футболиста на гостите и така отбора на Владая остана с човек по-малко на терена. Така се стигна до последната минута от добавеното 6 минутно продължение, когато крепостта на гостите рухна след страхотно изпълнение от фал на Даниел Васев, който не остави шансове на стража на гостите.